WinMerge - en to el translation catalogue (983 entries)

note: LANGUAGE, SUBLANGUAGE
en: LANG_ENGLISH, SUBLANG_ENGLISH_US
el: LANG_GREEK, SUBLANG_GREEK

note: Codepage
en: 1252
el: 1253

en: C&opy to Right
el: Αντιγραφή Δε&ξιά

en: Cop&y to Left
el: Αντιγραφή Α&ριστερά

en: &Select Line Difference
el: Επιλογή Δια&φοράς Γραμμής

en: &Undo
el: Α&ναίρεση

en: &Redo
el: Επανάλη&ψη

en: Cu&t
el: Απο&κοπή

en: &Copy
el: Αντι&γραφή

en: &Paste
el: Προ&σάρτηση

en: &Goto...
el: Μετά&βαση...

en: Op&en
el: Άν&οιγμα

en: with &Registered Application
el: με Αντιστοιχισμένη Ε&φαρμογή

en: with &External Editor
el: μ&ε άλλη Εφαρμογή

en: &with...
el: με...

en: &File
el: &Αρχείο

en: &New	Ctrl+N
el: &Δημιουργία	Ctrl+N

en: &Open...	Ctrl+O
el: Άν&οιγμα...	Ctrl+O

en: Op&en Conflict File...
el: Άνοιγμα Αρχείου &Διενέξεων...

en: Open Pro&ject...	Ctrl+J
el: Άνοιγμα Έρ&γου...	Ctrl+J

en: Sa&ve Project...
el: Απο&θήκευση Έργου...

en: Recent Projects
el: Πρόσ&φατα Έργα

en: E&xit
el: Έξοδο&ς

en: &Edit
el: &Επεξεργασία

en: &Options...
el: Επιλ&ογές...

en: &View
el: Πρ&οβολή

en: Select &Font...
el: Επιλογή &Γραμματοσειράς...

en: Use Default F&ont
el: Χρήση Προκα&θορισμένης Γραμματοσειράς

en: &Toolbar
el: Γραμμή Ε&ργαλείων

en: &None
el: &Απόκρυψη

en: &Small
el: Μι&κρή

en: &Big
el: Με&γάλη

en: &Status Bar
el: Γραμμή &Καταστάσεως

en: Ta&b Bar
el: Γραμμή Σε&λιδοδεικτών

en: &Language...
el: Γλ&ώσσα...

en: &Tools
el: Εργα&λεία

en: &Filters...
el: &Φίλτρα...

en: &Generate Patch...
el: &Δημιουργία Patch...

en: &Plugins
el: Αρ&θρώματα

en: &List...
el: Κατάλογος...

en: &Manual Unpacking
el: Α&ποσυμπίεση από το Χρήστη

en: &Automatic Unpacking
el: Α&υτόματη Αποσυμπίεση

en: &Edit with Unpacker
el: &Επεξεργασία με Αποσυμπιεστικό

en: &Reload plugins
el: Επανέ&λεγχος Αρθρωμάτων

en: &Debug
el: Ανί&χνευση Σφαλμάτων Κώδικα

en: &Load Config...
el: Ανάγνωση &Ρυθμίσεων...

en: &Reset Options
el: Προκα&θορισμένες Επιλογές

en: &Window
el: &Παράθυρο

en: Cl&ose
el: Κ&λείσιμο

en: Clo&se All
el: Κλείσιμο όλ&ων

en: Change &Pane	F6
el: Εναλλαγή μεταξύ Πε&δίων	F6

en: Tile &Horizontally
el: Παράθεση Ορι&ζοντίως

en: Tile &Vertically
el: Παράθεση Κατα&κορύφως

en: &Cascade
el: Επικάλυ&ψη

en: &Help
el: &Βοήθεια

en: &WinMerge Help	F1
el: Βοήθεια WinMerge	F1

en: R&elease Notes
el: Σημειώσεις Εκ&δόσεως

en: &Translations
el: Μετα&φράσεις

en: C&onfiguration
el: &Ρυθμίσεις

en: A&rchive Support disabled...
el: Υποστήριξη Συμπιεσμένων Αρχείων ανενεργή...

en: &GNU General Public License
el: Γενική Δημοσία Άδεια &GNU

en: &About WinMerge...
el: &Περί του WinMerge...

en: L&eft Read-only
el: Αριστερό για Ανάγ&νωση μόνο

en: Ri&ght Read-only
el: Δεξιό για Ανάγν&ωση μόνο

en: File En&coding
el: &Κωδικοσελίδα Αρχείου

en: Select &All	Ctrl+A
el: Επιλογή Ό&λων	Ctrl+A

en: Show &Identical Items
el: Εμφάνιση Πανομοιο&τύπων Στοιχείων

en: Show &Different Items
el: Εμφάνιση &Διαφορετικών Στοιχείων

en: Show L&eft Unique Items
el: Εμφάνιση Ορφανών Στοιχείων Α&ριστερού

en: Show Ri&ght Unique Items
el: Εμφάνιση Ορφανών Στοιχείων Δε&ξιού

en: Show S&kipped Items
el: Εμφάνιση Αντι&παρελθέντων Στοιχείων

en: S&how Binary Files
el: Εμφάνιση &Δυαδικών Αρχείων

en: Show Hidd&en Items
el: Εμφάνιση Κρυ&φών Στοιχείων

en: Compa&re Statistics
el: Στατιστικά Συγκρίσεως

en: Refre&sh	F5
el: Ανα&νέωση	F5

en: &Refresh Selected	Ctrl+F5
el: Ανα&νέωση Επιλεγμένων	Ctrl+F5

en: &Merge
el: Συγ&χώνευση

en: Co&mpare	Enter
el: &Σύγκριση	Enter

en: &Next Difference	Alt+Down
el: &Επομένη Διαφορά	Alt+Down

en: &Previous Difference	Alt+Up
el: Π&ροηγουμένη Διαφορά	Alt+Up

en: &First Difference	Alt+Home
el: &Πρώτη Διαφορά	Alt+Home

en: &Current Difference	Alt+Enter
el: Τ&ρέχουσα Διαφορά	Alt+Enter

en: &Last Difference	Alt+End
el: &Τελευταία Διαφορά	Alt+End

en: Copy to &Right	Alt+Right
el: Αντιγραφή Δε&ξιά	Alt+Right

en: Copy to L&eft	Alt+Left
el: Αντιγραφή Α&ριστερά	Alt+Left

en: &Delete	Del
el: &Διαγραφή	Del

en: &Customize Columns...
el: &Προσαρμογή Στηλών...

en: Generate &Report...
el: Δημιουργία Ανα&φοράς...

en: &Save	Ctrl+S
el: Απο&θήκευση	Ctrl+S

en: Save &Left
el: Αποθήκευση Α&ριστερού

en: &Save
el: Απο&θήκευση

en: Save &As...
el: Αποθήκευση &Ως...

en: Save &Right
el: Αποθήκευση Δε&ξιού

en: &Print...
el: Εκ&τύπωση...

en: Page Se&tup
el: Διάταξη &Σελίδας

en: Print Previe&w
el: Προε&πισκόπηση Εκτυπώσεως

en: &Convert Line Endings to
el: &Μετατροπή Χαρακτήρων Τερματισμού

en: &Merge Mode	F9
el: Λειτουργία Συγ&χωνεύσεως	F9

en: &File Encoding...
el: &Κωδικοσελίδα Αρχείου...

en: &Undo	Ctrl+Z
el: Α&ναίρεση	Ctrl+Z

en: &Redo	Ctrl+Y
el: Επανάλη&ψη	Ctrl+Y

en: Cu&t	Ctrl+X
el: Απο&κοπή	Ctrl+X

en: &Copy	Ctrl+C
el: Αντι&γραφή	Ctrl+C

en: &Paste	Ctrl+V
el: Προ&σάρτηση	Ctrl+V

en: Select Line &Difference	F4
el: Επιλο&γή Διαφοράς Γραμμής	F4

en: F&ind...	Ctrl+F
el: Ανα&ζήτηση...	Ctrl+F

en: Repla&ce...	Ctrl+H
el: Αντικατά&σταση...	Ctrl+H

en: &Scripts
el: Μακ&ροεντολές

en: < Empty >
el: < Άδειο >

en: Advanced
el: Ει&δικές Εντολές

en: &Copy With Line Numbers	Ctrl+Shift+C
el: Αντιγραφή με &Αρίθμηση Γραμμών

en: &Bookmarks
el: Σημάν&σεις

en: &Toggle Bookmark	Ctrl+F2
el: Μεταβολή Σημάν&σεως	Ctrl+F2

en: &Next Bookmark	F2
el: Επο&μένη Σήμανση	F2

en: &Previous bookmark	Shift+F2
el: Π&ροηγουμένη Σήμανση	Shift+F2

en: &Clear All Bookmarks
el: Κα&τάργηση όλων των Σημάνσεων

en: &Go To...	Ctrl+G
el: Μετά&βαση σε...	Ctrl+G

en: &Zoom
el: &Ζουμ

en: Zoom &In	Ctrl++
el: Ζουμ &Μεγέθυνση	Ctrl++

en: Zoom &Out	Ctrl+-
el: Ζουμ &Σμίκρυνση	Ctrl+-

note: Zoom to normal
en: &Normal	Ctrl+*
el: &Κανονικό	Ctrl+*

en: Syntax Highlight
el: &Χρωματισμός Κώδικα

en: &Lock Panes
el: &Πάγωμα Πεδίων

en: &View Whitespace
el: Εμ&φάνιση Χαρακτήρων Διαστήματος

en: Vie&w Line Differences
el: Εμ&φάνιση Διαφορών Γραμμών

en: View Line &Numbers
el: Εμφάνιση &Αριθμήσεως Γραμμών

en: View &Margins
el: Εμφάνιση Περι&θωρίων

en: W&rap Lines
el: Ανα&δίπλωση Γραμμών

en: Sw&ap Panes
el: Αντι&μετάθεση Πεδίων

en: Diff &Pane
el: &Πεδίο Διαφορών

en: Lo&cation Pane
el: Πεδίο &Εντοπισμού

en: C&opy to Right and Advance	Alt+Ctrl+Right
el: Αντιγραφή Δε&ξιά και Μετάβαση σε επομένη	Alt+Ctrl+Right

en: Copy &to Left and Advance	Alt+Ctrl+Left
el: Αντιγραφή Α&ριστερά και Μετάβαση σε επομένη	Alt+Ctrl+Left

en: Copy &All to Right
el: Αντιγραφή όλων &Δεξιά

en: Cop&y All to Left
el: Αντιγραφή όλων &Αριστερά

en: &Prediffer
el: Προεπε&ξεργαστής Διαφορών

en: Comp&are
el: &Σύγκριση

en: Co&mpare Special
el: Ειδι&κή Σύγκριση

en: &Left to Right
el: Α&ριστερό στο Δεξιό

en: L&eft to...
el: Αριστ&ερό στο...

en: &Right to Left
el: Δε&ξιό στο Αριστερό

en: R&ight to...
el: Δεξ&ιό στο...

en: &Move
el: &Μετακίνηση

en: &Left to...
el: Αριστ&ερό στο...

en: &Right to...
el: Δε&ξιό στο...

en: &Delete
el: &Διαγραφή

en: &Left
el: Α&ριστερό

en: &Right
el: Δε&ξιό

en: &Both
el: Αμ&φότερα

en: Re&name
el: Μετο&νομασία

en: &Hide Items
el: Απόκρυ&ψη Αντικειμένων

en: &Open Left
el: Άνοιγμα Α&ριστερού

en: O&pen Right
el: Άνοιγμα Δε&ξιού

en: Cop&y Pathnames
el: Αντιγραφή Δια&δρομών

en: &Left (%1 of %2)
el: Α&ριστερό (%1 από %2)

en: &Right (%1 of %2)
el: Δε&ξιό (%1 από %2)

en: &Both (%1 of %2)
el: Αμ&φότερα (%1 από %2)

en: Copy &Filenames
el: Αντιγραφή Ο&νομάτων

en: &Left... (%1 of %2)
el: Α&ριστερό... (%1 από %2)

en: &Right... (%1 of %2)
el: Δε&ξιό... (%1 από %2)

en: &Both... (%1 of %2)
el: Αμ&φότερα... (%1 από %2)

en: &Differences... (%1 of %2)
el: &Διαφορές... (%1 από %2)

en: &Refresh
el: Ανα&νέωση

en: &Copy Full Path
el: Αντιγραφή πλήρους Δια&δρομής

en: Copy &Filename
el: Αντιγραφή Ο&νόματος

en: Prediffer Settings
el: Ρυθμίσεις Προεπεξεργαστή Διαφορών

en: &No prediffer
el: Χωρίς προεπεξεργασία διαφορών

en: Auto prediffer
el: Αυτόματη επιλογή προεπεξεργαστή διαφορών

en: G&oto Diff
el: Μετά&βαση σε Διαφορά

en: &No Moved Blocks
el: Όχι μετακινηθέντα Τμήματα

en: &All Moved Blocks
el: Ό&λα τα μετακινηθέντα Τμήματα

en: Moved Block for &Current Diff
el: Μετακινηθέν Τμήμα για Τ&ρέχουσα Διαφορά

en: About WinMerge
el: Περί του WinMerge

en: (Private Build)
el: (Ιδιωτική Μεταγλώττιση)

en: All rights reserved.
el: Με την επιφύλαξη παντός δικαιώματος.

en: Visit the WinMerge HomePage!
el: Επισκεφθείτε το Σταθμό του WinMerge!

en: OK
el: ΟΚ

en: Contributors
el: Συντελεστές

en: Select Files or Folders
el: Επιλογή Αρχείων ή Φακέλων

en: &Left:
el: Α&ριστερό:

en: &Browse...
el: Ανα&ζήτηση...

en: &Right:
el: Δε&ξιό:

en: Bro&wse...
el: Ανα&ζήτηση...

en: &Filter:
el: &Φίλτρο:

en: Select...
el: Επιλογή...

en: &Unpacker:
el: Απο&συμπιεστικό:

en: &Select...
el: &Επιλογή...

en: &Include Subfolders
el: Οι Υποφάκελοι να &συμπεριληφθούν

en: Status:
el: Κατάσταση:

en: Cancel
el: Ά&κυρο

en: Help
el: Βοήθεια

en: Files or Folders to Compare
el: Αρχεία ή Φάκελοι προς Σύγκριση

en: Database:
el: Βάση Δεδομένων:

en: Project:
el: Έργο:

en: User:
el: Χρήστης:

en: Password:
el: Συνθηματικό:

en: Link to Destination VSS project
el: Παραπομπή στο έργο VSS Προορισμού

en: Apply to all items
el: Εφαρμογή σε όλα τα αντικείμενα

en: Check Out
el: Έλεγχος κ΄ Έξοδος

en: Save As...
el: Αποθήκευση Ως...

en: Versioning System
el: Σύστημα Διαχειρίσεως Εκδόσεων

en: &Versioning System:
el: &Σύστημα Διαχειρίσεως Εκδόσεων:

en: &Path to cleartool.exe:
el: &Διαδρομή του cleartool.exe:

en: General
el: Γενικά

en: Automatically &scroll to first difference
el: Αυτόματη &κύλιση στην πρώτη διαφορά

en: &Disable Splash Screen
el: Απενεργοποίηση &Πλαισίου Λογοτύπου κατά την εκκίνηση

en: Cl&ose windows with ESC
el: Κ&λείσιμο παραθύρων με ESC

en: &Automatically verify paths in Open-dialog
el: &Αυτόματη επαλήθευση διαδρομών στο διάλογο ανοίγματος

en: All&ow only one instance to run
el: Επιτρέπεται μόνο μία υπόσταση του WinMerge ανοικτή

en: As&k when closing multiple windows
el: Ερώτηση πριν από το κλείσιμο πολλαπλών παραθύρων

en: &Preserve file time in file compare
el: Δια&τήρηση της ώρας τροποποιήσεως κατά τη σύγκριση αρχείων

en: O&pen-dialog Auto-Completion:
el: Αυτόματη συμπλήρωση διαλόγου αν&οίγματος

en: Enable multiple compare windows for
el: Ενεργοποίηση πολλαπλών παραθύρων συγκρίσεως για

en: &Folder compare
el: Σύγκριση &Φακέλων

en: Fil&e compare
el: Σύγκριση &Αρχείων

en: WinMerge allows hiding some common messageboxes. Press the Reset button to make all messageboxes visible again.
el: Το WinMerge επιτρέπει την απόκρυψη ορισμένων κοινών πλαισίων μηνυμάτων. Πατήστε το κουμπί Επαναφορά για να ξανακάνετε όλα τα μηνύματα ορατά.

en: Reset
el: Επαναφορά

en: Language
el: Γλώσσα

en: Available languages:
el: Διαθέσιμες γλώσσες:

en: Find
el: Αναζήτηση

en: Fi&nd what:
el: Ανα&ζήτηση για:

en: Match &whole word only
el: Εύρεση ολοκλήρων &λέξεων μόνο

en: Match &case
el: Διάκριση Πεζών/&Κεφαλαίων

en: Regular &expression
el: Τυποποιημένη Έκ&φραση

en: D&on't wrap end of file
el: Χωρίς ανα&δίπλωση στο τέλος του αρχείου

en: Direction
el: Κατεύθυνση

en: &Up
el: &Άνω

en: &Down
el: &Κάτω

en: &Find Next
el: Εύρεση &Επομένου

en: Replace
el: Αντικατάσταση

en: Re&place with:
el: Αντι&κατάσταση με:

en: &Don't wrap end of file
el: Χωρίς ανα&δίπλωση στο τέλος του αρχείου

en: Replace in
el: Αντικατάσταση εντός

en: &Selection
el: &Επιλογής

en: Wh&ole file
el: Ό&λου του Αρχείου

en: &Replace
el: Αντι&κατάσταση

en: Replace &All
el: Αντικατάσταση Ό&λων

en: CheckOut
el: Έλεγχος κ΄ Έξοδος

en: Comments
el: Σχόλια

en: CheckIn after checkout
el: Διαπίστευση μετά από έλεγχο κ΄ έξοδο

en: Linefilters
el: Φίλτρα Γραμμών

en: Enable Line Filters
el: Ενεργοποίηση Φίλτρων Γραμμών

en: Regular Expressions (one per line):
el: Τυποποιημένες Εκ&φράσεις (μία ανά γραμμή):

en: Save
el: Αποθήκευση

en: New
el: Δημιουργία

en: Edit
el: Επεξεργασία

en: Remove
el: Διαγραφή

en: Colors
el: Χρώματα

en: Difference:
el: Διαφορά:

en: Selected Difference:
el: Επιλεγμένη Διαφορά:

en: Background
el: Φόντο

en: Deleted
el: Διαγραφέντα

en: Text
el: Κείμενο

en: Ignored Difference:
el: Αγνοηθείσα Διαφορά

en: Moved:
el: Μετακινηθέντα:

en: Selected Moved:
el: Επιλεγμένα Μετακινηθέντα:

en: Word Difference:
el: Διαφορά Λέξεως:

en: Selected Word Diff:
el: Επιλεγμένη Διαφορά Λέξεως:

en: Defaults
el: &Αρχικές Ρυθμίσεις

en: Dialog
el: Διάλογος

en: System
el: Σύστημα

en: &Send deleted files to Recycle Bin
el: Αποστολή διαγραφέντων αρχείων στον &Κάδο Ανακυκλώσεως

en: Integration
el: Συνεργασία

en: &Add to explorer context menu
el: Προσ&θήκη στις ειδικές επιλογές της εξερευνήσεως

en: E&nable advanced menu
el: Ενεργοποίηση εξειδικευμένων επιλογών

en: In&clude subfolders by default
el: Οι υποφάκελοι να συμπεριλαμβάνονται κατ' αρχήν

en: &External editor:
el: Επεξεργασία με &άλλη εφαρμογή:

en: &Filter folder:
el: Φάκελος &Φίλτρων:

en: B&rowse...
el: Ανα&ζήτηση...

en: Temporary files folder
el: Φάκελος προσωρινών αρχείων

en: S&ystem's temp folder
el: Φάκελος προσωρινών αρχείων ορίζεται από το &Σύστημα

en: C&ustom folder:
el: Προ&τιμώμενος Φάκελος:

en: Br&owse...
el: Ανα&ζήτηση...

en: Patch Generator
el: Εφαρμογή Δημιουργίας Patch

en: File&1:
el: Αρχείο&1:

en: File&2:
el: Αρχείο&2:

en: &Swap
el: Αντιμετά&θεση

en: &Append to existing file
el: Προσάρτηση σε υπάρχον αρχείο

en: &Result:
el: &Αποτέλεσμα:

en: &Format
el: Μορ&φή

en: St&yle:
el: Στ&υλ:

en: &Context:
el: &Περιβ. Κείμ.:

en: W&hitespaces
el: Χαρακτήρες &Διαστήματος

en: Com&pare
el: Σύγ&κριση

en: I&gnore changes
el: Οι μεταβολές να Α&γνοηθούν

en: Ig&nore all
el: Να Αγνοηθούν Ό&λα

en: Ignor&e blank lines
el: Οι κενές γραμμές να αγνοούνται

en: Case sensi&tive
el: Διάκριση Πεζών/&Κεφαλαίων

en: Inclu&de command line
el: Η γραμμή εντολής να συμπεριλαμβάνεται

en: Open to e&xternal editor
el: Άν&οιγμα με άλλη εφαρμογή επεξεργασίας

en: Display Columns
el: Εμφάνιση Στηλών

en: Move &Up
el: Μετακίνηση προς τα &άνω

en: Move &Down
el: Μετακίνηση προς τα &κάτω

en: Select Unpacker
el: Επιλογή Αποσυμπιεστικού

en: File unpacker:
el: Αποσυμπιεστικό Αρχείων:

en: Display all unpackers, don't check the extension
el: Εμφάνιση όλων των αποσυμπιεστικών, να μην ελέγχεται η επέκταση

en: Extensions list:
el: Κατάλογος Επεκτάσεων:

en: Description:
el: Περιγραφή:

en:  Folder Compare Progress
el:  Πρόοδος Συγκρίσεως Φακέλων

en: Stop
el: Τερματισμός

en: Comparing items...
el: Σύγκριση αντικειμένων...

en: Items compared:
el: Συγκριθέντα αντικείμενα:

en: Items total:
el: Σύνολο αντικειμένων:

en: Go To
el: Μετάβαση

en: G&oto:
el: &Μετάβαση:

en: File
el: Αρχείο

en: Goto what
el: Μετάβαση σε

en: Li&ne
el: &Γραμμή

en: &Difference
el: &Διαφορά

en: &Go To
el: Μετά&βαση

en: Compare
el: Σύγκριση

en: Whitespace
el: Χαρακτήρες Διαστήματος

en: &Compare
el: &Σύγκριση

en: &Ignore change
el: Η μεταβολή να α&γνοείται

en: I&gnore all
el: Να αγνοούνται τα &πάντα

en: Ignore blan&k lines
el: Οι &κενές γραμμές να αγνοούνται

en: Ignore &case
el: Διάκριση μεταξύ Πεζών/&Κεφαλαίων ανενεργός

en: Igno&re carriage return differences (Windows/Unix/Mac)
el: Διαφορές χαρακτήρων &τερματισμού (Win/Unix/Mac) να αγνοούνται

en: E&nable moved block detection
el: Ενεργοποίηση ανι&χνεύσεως μετακινηθέντων τμημάτων

en: &Match similar lines
el: Αντιστοίχιση παρομοίων γραμμών

en: Ign&ore time differences less than 3 seconds
el: Διαφορές ώρας μικρότερες των &3 δευτερολέπτων να αγνοούνται

en: &File Compare method:
el: &Μέθοδος Συγκρίσεως Αρχείων:

en: S&top after first difference
el: &Τερματισμός μετά την πρώτη διαφορά

en: Filter Comments
el: Σχόλια Φίλτρων

en: Editor
el: Επεξεργασία Κειμένου

en: &Highlight syntax
el: &Χρωματισμός Κώδικα

en: &Automatic rescan
el: Α&υτόματη Επανεξέταση

en: &Preserve original EOL chars
el: Δια&τήρηση αρχικών χαρακτήρων τερματισμού

en: Tabs
el: Στηλοθέτες

en: &Tab size:
el: Πλάτος Στηλο&θετών

en: &Insert Tabs
el: Ε&ισαγωγή Στηλοθετών

en: Insert &Spaces
el: Εισαγωγή Κενών &Διαστημάτων

en: Line Difference Coloring
el: Χρωματισμός Διαφορών Γραμμών

en: View line differences
el: Εμφάνιση διαφορών γραμμών

en: &Character level
el: Επίπεδο &Χαρακτήρων

en: &Word-level:
el: Επίπεδο &Λέξεων

en: Filefilters
el: Αρχειοφίλτρα

en: Test
el: Δοκιμή

en: Install...
el: Εγκατάσταση...

en: New...
el: Δημιουργία...

en: Edit...
el: Επεξεργασία...

en: Delete...
el: Διαγραφή...

en: Save modified files?
el: Αποθήκευση τροποποιημένων αρχείων;

en: Left side file
el: Αρχείο αριστερής πλευράς

en: &Save changes
el: Απο&θήκευση αλλαγών

en: &Discard changes
el: Από&ρριψη αλλαγών

en: Right side file
el: Αρχείο δεξιάς πλευράς

en: S&ave changes
el: Απο&θήκευση αλλαγών

en: Dis&card changes
el: Από&ρριψη αλλαγών

en: Discard All
el: Απόρρι&ψη όλων

en: Codepage
el: Κωδικοσελίδα

en: Default Codepage
el: Προκαθορισμένη Κωδικοσελίδα

en: Select the default codepage assumed when loading non-Unicode files:
el: Επιλέξατε την προκαθορισμένη κωδικοσελίδα νοουμένη κατά το άνοιγμα αρχείων χωρίς κωδικοποίηση Unicode

en: Detect codepage info for these files : .html, .rc, .xml 
    need to restart session
el: Ανίχνευση πληροφορίας κωδικοσελίδας εντός των ακολούθων αρχείων : .html, .rc, .xml 
    Χρειάζεται επανεκκίνηση της εργασίας

en: System codepage
el: Κωδικοσελίδα συστήματος

en: According to WinMerge User Interface
el: Σύμφωνα με το Περιβάλλον Εργασίας του WinMerge

en: Custom codepage :
el: Προτιμώμενη κωδικοσελίδα:

en: WinMerge - Archive support disabled
el: WinMerge - Η υποστήριξη συμπιεσμένων αρχείων είναι απενεργοποιημένη

en: Unable to detect 7-Zip version (not installed?)
el: Η ανίχνευση της εκδόσεως του 7-Zip είναι αδύνατη (δεν είναι εγκατεστημένο;)

en: Archive support requires 7-Zip 3.11 or later to be installed on your computer, or its
    essential components to be copied to the program directory for standalone operation.
el: Η υποστήριξη συμπιεσμένων αρχείων απαιτεί το 7-Zip 3.11 ή μεταγενέστερο να είναι εγκατεστημένο στον υπολογιστή σας, ή
    τα απαραίτητα στοιχεία του να έχουν αντιγραφεί στο φάκελο της εφαρμογής για αυτόνομη λειτουργία.

en: There must also be an appropriate interface plugin (Merge7z*.dll) on the path.
el: Πρέπει επίσης να έχει ορισθεί ένα κατάλληλο άρθρωμα περιβάλλοντος εργασίας (Merge7z*.dll) στη διαδρομή συστήματος.

en: Please use the version of 7-Zip recommended below until interface plugins for later
    versions become available.
el: Παρακαλώ χρησιμοποιήστε την έκδοση του 7-Zip τη συνιστώμενη κατωτέρω μέχρι να υπάρξουν
    διαθέσιμα αρθρώματα περιβάλλοντος εργασίας για μεταγενέστερες εκδόσεις.

en: Version
el: Έκδοση

en: Plugin required
    (dllbuild %04u)
el: Απαιτείται Άρθρωμα
    (dllbuild %04u)

en: Recommended version of 7-Zip:
el: Συνιστώμενη Έκδοση του 7-Zip:

en: present
el: παρόν

en: 7-Zip software installed on your computer:
el: Λογισμικό 7-Zip εγκατεστημένο στον Υπολογιστή σας:

en: none
el: ουδέν (κανένα)

en: missing
el: λείπει

en: 7-Zip components for standalone operation:
el: Στοιχεία του 7-Zip για αυτόνομη λειτουργία:

en: outdated
el: παρωχημένο

en: Plugins on path:
el: Αρθρώματα στη Διαδρομή Συστήματος:

en: Don't display this &message again.
    (You can always recall this message from the Help menu.)
el: Να μην εμφανισθεί ξανά αυτό το &Μήνυμα.
    (Μπορείτε σε κάθε περίπτωση να εμφανίσετε αυτό το μήνυμα από τις επιλογές της Βοηθείας.)

en: Plugin Download
el: Μεταφορά Αρθρωμάτων

en: Options
el: Επιλογές

en:  Categories
el:  Κατηγορίες

en: Import...
el: Εισαγωγή...

en: Export...
el: Εξαγωγή...

en: Keywords:
el: Ειδικές Λέξεις:

en: Function names:
el: Ονόματα Διεργασιών:

en: Comments:
el: Σχόλια:

en: Numbers:
el: Αριθμοί:

en: Operators:
el: Τελεστές:

en: Strings:
el: Αυτούσιο Κείμενο:

en: Preprocessor:
el: Προεπεξεργαστής:

en: User 1:
el: από Χρήστη 1:

en: User 2:
el: από Χρήστη 2:

en: Bold
el: Έντονα

en: Folder Compare Report
el: Αναφορά Συγκρίσεως Φακέλων

en: Report &File:
el: Αρχείο Ανα&φοράς

en: Browse...
el: Ανα&ζήτηση...

en: &Style:
el: &Στυλ:

en: &Copy to Clipboard
el: Αντι&γραφή στο Πρόχειρο

en: Shared or Private Filter
el: Κοινό ή Ιδιωτικό Φίλτρο

en: Which type of filter do you want to create?
el: Τι τύπο φίλτρου επιθυμείτε να δημιουργήσετε;

en: Shared Filter (for all users on this machine)
el: Κοινό Φίλτρο (για όλους τους χρήστες αυτού του συστήματος)

en: Private Filter (only for current user)
el: Ιδιωτικό Φίλτρο (μόνο για τον παρόντα χρήστη)

en: Archive Support
el: Υποστήριξη Συμπιεσμένων

en: Archive support requires 7-Zip plugin installed:
el: Υποστήριξη συμπιεσμένων απαιτεί εγκατάσταση αρθρώματος 7-Zip:

en: Download 7-zip Plugin
el: Μεταφέρατε το Άρθρωμα 7-zip

en: &Enable archive file support
el: &Ενεργοποίηση υποστηρίξεως συμπιεσμένων αρχείων

en: &Use stand-alone 7-Zip if available
el: Χρήση &αυτονόμου 7-Zip εάν είναι διαθέσιμο

en: U&se local 7-Zip from WinMerge folder
el: Χρήση &τοπικού 7-Zip από το φάκελο του WinMerge

en: &Detect archive type from file signature
el: Ανί&χνευση τύπου συμπιεσμένου αρχείου από την υπογραφή του

en: Compare Statistics
el: Στατιστικά Συγκρίσεων

en: Folders:
el: Φάκελοι:

en: Files:
el: Αρχεία:

en: Different
el: Διαφορετικά

en: Text:
el: Κείμενο:

en: Binary:
el: Δυαδικά:

en: Unique
el: Ορφανά

en: Left:
el: Αριστερά:

en: Right:
el: Δεξιά:

en: Identical
el: Πανομοιότυπα

en: Total:
el: Σύνολο:

en: Close
el: Κλείσιμο

en: Affects
el: Επηρεάζει

en: (Affects)
el: (Επηρεάζει)

en: Select Codepage for
el: Επιλογή Κωδικοσελίδας για

en: &File Loading:
el: Ανά&γνωση Αρχείου:

en: File &Saving:
el: Απο&θήκ. Αρχείου:

en: &Use same codepage for both
el: Χρήση ιδίας κωδικοσελίδας για αμφότερα

en: &Apply
el: Ε&φαρμογή

en: &Cancel
el: Ά&κυρο

en: Test Filter
el: Δοκιμή Φίλτρου

en: Testing filter ...
el: Δοκιμή Φίλτρου...

en: &Enter text to test:
el: &Εισαγωγή κειμένου για δοκιμή:

en: &Folder Name
el: Όνομα &Φακέλου

en: Result:
el: Αποτέλεσμα:

en: &Test
el: &Δοκιμή

en: &Close
el: Κ&λείσιμο

en: &Use customized text colors
el: Χρήση προ&τιμωμένων χρωματισμών κειμένου

en: Custom text colors
el: Προτιμώμενοι χρωματισμοί κειμένου

en: Whitespace:
el: Χαρακτήρες Διαστήματος:

en: Regular text:
el: Απλό κείμενο:

en: Selection:
el: Επιλογή:

en: Paths
el: Διαδρομές

en: R&ead-only
el: Μόνο για Ανά&γνωση

en: Re&ad-only
el: Μόνο για Ανά&γνωση

en: Open...
el: Άν&οιγμα

en: Save...
el: Αποθήκευση...

en: Backup Files
el: Εφεδρικά Αρχεία

en: Create backup files in:
el: Δημιουργία εφεδρικών αρχείων ενώ γίνεται:

en: Create backup files into:
el: Δημιουργία εφεδρικών αρχείων εντός:

en: &Original file's folder
el: Αρ&χικού φακέλου αρχείου

en: &Global backup folder:
el: &Καθολικού φακέλου εφεδρειών:

en: Backup filename:
el: Όνομα εφεδρικού αρχείου:

en: &Append .bak -extension
el: Προσ&θήκη επεκτάσεως .bak

en: A&ppend timestamp
el: Προσθήκη &ημερομηνίας κ΄ ώρας

en: Confirm Copy
el: Επιβεβαίωση Αντιγραφής

en: Are you sure you want to copy XXX items?
el: Είσθε βέβαιοι ότι επιθυμείτε να αντιγράψετε XXX αντικείμενα;

en: From left
el: Εξ αριστερών

en: To right
el: Προς τα δεξιά

en: Yes
el: Ναι

en: No
el: Όχι

en: Plugins
el: Αρθρώματα

en: &Enable plugins
el: Ενεργοποίηση Αρθρωμάτων

en: Ready
el: Σε Ετοιμότητα

en: Create empty documents
    New Documents (Ctrl+N)
el: Δημιουργία αδείων εγγράφων
    Νέα Έγγραφα (Ctrl+N)

en: Open an existing document
    Open (Ctrl+O)
el: Άνοιγμα υπάρχοντος εγγράφου
    Άνοιγμα (Ctrl+O)

en: Close the active document
    Close
el: Κλείσιμο τρέχοντος εγγράφου
    Κλείσιμο

en: Save the active document
    Save (Ctrl+S)
el: Αποθήκευση τρέχοντος εγγράφου
    Αποθήκευση (Ctrl+S)

en: Save the active document with a new name
    Save As
el: Αποθήκευση τρέχοντος εγγράφου με νέο όνομα
    Αποθήκευση Ως

en: Change the printing options
    Page Setup
el: Αλλαγή επιλογών εκτυπώσεως
    Διάταξη Σελίδας

en: Change the printer and printing options
    Print Setup
el: Αλλαγή εκτυπωτή και επιλογών εκτυπώσεως
    Ρυθμίσεις Εκτυπωτή

en: Print the active document
    Print
el: Εκτύπωση τρέχοντος εγγράφου
    Εκτύπωση

en: Display full pages
    Print Preview
el: Εμφάνιση ολοκλήρων σελίδων
    Προεπισκόπηση Εκτυπώσεως

en: Make all hidden items visible again
el: Όλα τα κρυφά αντικείμενα να ξαναγίνουν ορατά

en: Open project file
    Project file (Ctrl+J)
el: Άνοιγμα αρχείου έργου
    Αρχείο Έργου (Ctrl+J)

en: Unknown error attempting to open project file
el: Παρουσιάσθηκε κάποιο σφάλμα κατά το άνοιγμα του αρχείου έργου.

en: Unknown error attempting to save project file
el: Παρουσιάσθηκε κάποιο σφάλμα κατά την αποθήκευση του αρχείου έργου.

en: Project File
el: Αποθήκευση Έργου Ως

en: Project file successfully loaded.
el: Αρχείο Έργου ανοίχθηκε επιτυχώς.

en: Project file successfully saved.
el: Αρχείο Έργου αποθηκεύθηκε επιτυχώς.

en: Save current paths and options to project file
    Save Project File
el: Αποθήκευση τρεχουσών διαδρομών και επιλογών στο αρχείο έργου
    Αποθήκευση Αρχείου Έργου

en: Display program information, version number and copyright
    About
el: Εμφάνιση πληροφοριών εφαρμογής, αριθμού εκδόσεως και copyright
    Περί

en: Quit the application; prompts to save documents
    Exit
el: Έξοδος από την εφαρμογή· προτροπή για αποθήκευση εγγράφων
    Έξοδος

en: Open this document
el: Άνοιγμα αυτού του εγγράφου

en: Switch to the next window pane
    Next Pane
el: Μετάβαση στο επόμενο πεδίο παραθύρου
    Επόμενο Πεδίο

en: Switch back to the previous window pane
    Previous Pane
el: Επιστροφή στο προηγούμενο πεδίο παραθύρου
    Προηγούμενο Πεδίο

en: Arrange windows so they overlap
    Cascade Windows
el: Τακτοποίηση παραθύρων με (μερική) αλληλεπικάλυψη
    Τακτοποίηση Παραθύρων με Αλληλεπικάλυψη

en: Arrange windows as non-overlapping tiles horizontally
    Tile Windows Horizontally
el: Τακτοποίηση παραθύρων οριζοντίως χωρίς αλληλεπικάλυψη
    Τακτοποίηση Παραθύρων Οριζοντίως

en: Arrange windows as non-overlapping tiles vertically
    Tile Windows Vertically
el: Τακτοποίηση παραθύρων κατακορύφως χωρίς αλληλεπικάλυψη
    Τακτοποίηση Παραθύρων Κατακορύφως

en: Copy the selection and put it on the Clipboard
    Copy
el: Αντιγραφή του επιλεγμένου κειμένου και τοποθέτησή του στο Πρόχειρο
    Αντιγραφή

en: Cut the selection and put it on the Clipboard
    Cut
el: Αποκοπή του επιλεγμένου κειμένου και τοποθέτησή του στο Πρόχειρο
    Αποκοπή

en: Find the specified text
    Find
el: Αναζήτηση του δοθέντος κειμένου
    Αναζήτηση

en: Insert Clipboard contents
    Paste
el: Εισαγωγή των περιεχομένων του Προχείρου
    Προσάρτηση

en: Repeat the last action
    Repeat
el: Επανάληψη της τελευταίας ενεργείας
    Επανάληψη

en: Replace specific text with different text
    Replace
el: Αντικατάσταση δοθέντος κειμένου με διαφορετικό κείμενο
    Αντικατάσταση

en: Select the entire document
    Select All
el: Επιλογή όλου του εγγράφου
    Επιλογή όλων

en: Undo the last action
    Undo (Ctrl+Z)
el: Αναίρεση της τελευταίας ενεργείας
    Αναίρεση (Ctrl+Z)

en: Redo the previously undone action
    Redo (Ctrl+Y)
el: Επανάληψη της προηγουμένης αναιρεθείσης ενεργείας
    Επανάληψη (Ctrl+Y)

en: Show or hide the toolbar
    Toggle ToolBar
el: Εμφάνιση ή απόκρυψη της γραμμής εργαλείων
    Γραμμή Εργαλείων

en: Show or hide the status bar
    Toggle StatusBar
el: Εμφάνιση ή απόκρυψη της γραμμής καταστάσεως
    Γραμμή Καταστάσεως

en: Show or hide the tab bar
    Toggle TabBar
el: Εμφάνιση ή απόκρυψη της γραμμής σελιδοδεικτών
    Γραμμή Σελιδοδεικτών

en: Automatically resize panes
    Lock Panes
el: Αυτόματη ρύθμιση διαστάσεων πεδίων
    Πάγωμα Πεδίων

en: Change the window size
el: Μεταβολή διαστάσεων παραθύρου

en: Change the window position
el: Μετατόπιση παραθύρου

en: Reduce the window to an icon
el: Σμίκρυνση παραθύρου σε εικονίδιο

en: Enlarge the window to full size
el: Μεγιστοποίηση παραθύρου

en: Switch to the next document window
el: Μετάβαση στο επόμενο παράθυρο εγγράφου

en: Switch to the previous document window
el: Μετάβαση στο προηγούμενο παράθυρο εγγράφου

en: Close the active window and prompts to save the documents
el: Κλείνει το ενεργό παράθυρο και προτρέπει για αποθήκευση των εγγράφων

en: Restore the window to normal size
el: Επαναφορά του παραθύρου στις κανονικές διαστάσεις

en: Activate Task List
el: Ενεργοποίηση Καταλόγου Εργασιών

en: Activate this window
el: Ενεργοποίηση αυτού του παραθύρου

en: Close print preview mode
    Cancel Preview
el: Έξοδος από λειτουργία προεπισκοπήσεως εκτυπώσεως
    Έξοδος από Προεπισκόπηση

en: 
    FileCompare
    
    
    
    WinMerge.FileCompare
    WinMerge File Compare
el: 
    ΣύγκρισηΑρχείων
    
    
    
    WinMerge.ΣύγκρισηΑρχείων
    Σύγκριση Αρχείων WinMerge

en: 
    FolderCompare
    
    
    
    WinMerge.FolderCompare
    WinMerge Folder Compare
el: 
    ΣύγκρισηΦακέλων
    
    
    
    WinMerge.ΣύγκρισηΦακέλων
    Σύγκριση Φακέλων WinMerge

en: Preserve original EOL chars
el: Διατήρηση αρχικών χαρακτήρων τερματισμού

en: Press any key
el: Πιέστε οποιοδήποτε πλήκτρο

en: Right click on the path to copy
el: Δευτερεύον κλικ στη διαδρομή για αντιγραφή

en: Developers:
    Dean Grimm, Christian List, Kimmo Varis, Jochen Tucht, Tim Gerundt, Takashi Sawanaki, Gal Hammer, Alexander Skinner
el: Προγραμματιστές:
    Dean Grimm, Christian List, Kimmo Varis, Jochen Tucht, Tim Gerundt, Takashi Sawanaki, Gal Hammer, Alexander Skinner

en: WinMerge comes with ABSOLUTELY NO WARRANTY. This is free software and you are welcome to redistribute it under certain circumstances; see the GNU General Public License in the Help menu for details.
el: Το WinMerge προσφέρεται χωρίς ΚΑΜΜΙΑ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΕΓΓΥΗΣΗ. Είναι ελεύθερο λογισμικό και είσθε ευπρόσδεκτος να το αναδιανείμετε υπό ορισμένες περιστάσεις· δείτε τη Γενική Δημοσία Άδεια GNU στις επιλογές της Βοηθείας για λεπτομέρειες.

en: &Ok
el: &ΟΚ

en: &Abort
el: &Ματαίωση

en: &Retry
el: &Επανάληψη

en: &Ignore
el: Να &αγνοηθεί

en: Ignore &all
el: Να αγνοηθούν &όλα

en: &Yes
el: &Ναι

en: Yes to &all
el: Ναι σε &όλα

en: &No
el: &Όχι

en: No to a&ll
el: Όχι σε ό&λα

en: &Continue
el: &Συνέχεια

en: &Skip
el: &Παράλειψη

en: Skip &all
el: Παράλειψη Ό&λων

en: Don't display this &message again.
el: Να μην εμφανισθεί ξανά αυτό το &Μήνυμα.

en: Don't ask this &question again.
el: Να μην ξαναγίνει αυτή η &ερώτηση.

en: Syntax colors
el: Χρωματισμός Κώδικα

en: Text Colors
el: Χρωματισμοί Κειμένου

en: Version Control
el: Διαχείριση Εκδόσεων

en: To:
el: Προς:

en: From left:
el: Εξ αριστερών:

en: To left:
el: Προς τα αριστερά:

en: From right:
el: Εκ δεξιών:

en: To right:
el: Προς τα δεξιά:

en: Version %1
el: Έκδοση %1

en: Options (%1)
el: Επιλογές (%1)

en: All message boxes are now displayed again.
el: Όλα τα πλαίσια μηνυμάτων είναι πάλι ορατά.

en: Modifications have been made to the current file comparison session.  Some settings may not take place until the current file comparison is restarted.
el: Η τρέχουσα εργασία συγκρίσεως αρχείων έχει υποστεί μεταβολές. Ορισμένες ρυθμίσεις ενδέχεται να μην έχουν ισχύ μέχρι να γίνει επανεκκίνηση της τρεχούσης συγκρίσεως αρχείων.

en: The selected font change will not be applied to any currently visible difference windows.
el: Η επιλεγμένη αλλαγή γραμματοσειράς ενδέχεται να μην ισχύει για οποιαδήποτε επί του παρόντος ορατά παράθυρα διαφορών.

en: Value in Tab size -field is not in range WinMerge accepts.
    
    Please use values 1 - %1.
el: Η Τιμή στο πεδίο πλάτους Στηλοθέτη δεν είναι εντός των αποδεκτών από το WinMerge ορίων.
    
    Παρακαλώ χρησιμοποιείστε τιμές 1 - %1.

en: Are you sure you want to reset all WinMerge options to default values?
    
    Please re-start WinMerge after the reset.
el: Επαναφορά όλων των επιλογών του WinMerge στις προκαθορισμένες τιμές;
    
    Παρακαλώ επανεκκινήστε το WinMerge μετά την επαναφορά.

en: Open
el: Άνοιγμα

en: Programs|*.exe;*.bat;*.cmd|All Files (*.*)|*.*||
el: Προγράμματα|*.exe;*.bat;*.cmd|Όλα τα Αρχεία (*.*)|*.*||

en: All Files (*.*)|*.*||
el: Όλα τα Αρχεία (*.*)|*.*||

en: WinMerge Project Files (*.WinMerge)|*.WinMerge||
el: Αρχεία Έργου του WinMerge (*.WinMerge)|*.WinMerge||

en: Options files (*.ini)|*.ini|All Files (*.*)|*.*||
el: Αρχεία ρυθμίσεων (*.ini)|*.ini|Όλα τα Αρχεία (*.*)|*.*||

en: Text Files (*.csv;*.asc;*.rpt;*.txt)|*.csv;*.asc;*.rpt;*.txt|All Files (*.*)|*.*||
el: Αρχεία απλού Κειμένου (*.csv;*.asc;*.rpt;*.txt)|*.csv;*.asc;*.rpt;*.txt|Όλα τα Αρχεία (*.*)|*.*||

en: HTML Files (*.htm,*.html)|*.htm;*.html|All Files (*.*)|*.*||
el: Αρχεία HTML (*.htm,*.html)|*.htm;*.html|Όλα τα Αρχεία (*.*)|*.*||

en: XML Files (*.xml)|*.xml|All Files (*.*)|*.*||
el: Αρχεία XML (*.xml)|*.xml|All Files (*.*)|*.*||

en: Full Contents
el: Πλήρης Περιεχομένων

en: Quick Contents
el: Σύντομη Περιεχομένων

en: Modified Date
el: Ημερομηνία Τροποποιήσεως

en: Modified Date and Size
el: Ημερομηνία Τροποποιήσεως και Μέγεθος

en: Size
el: Μέγεθος

en: Name
el: Όνομα

en: Location
el: Τοποθεσία

en: Filters
el: Φίλτρα

en: Description
el: Περιγραφή

en: Select filename for new filter
el: Επιλέξατε όνομα αρχείου για το νέο φίλτρο

en: File Filters (*.flt)|*.flt|All Files (*.*)|*.*||
el: Φίλτρα Αρχείων (*.flt)|*.flt|Όλα τα αρχεία (*.*)|*.*||

en: Cannot find file filter template file!
    
    Please copy file %1 to WinMerge/Filters -folder:
    %2.
el: Το πρότυπο αρχείο φίλτρων αρχείων δεν είναι δυνατόν να βρεθεί!
    
    Παρακαλώ αντιγράψατε το αρχείο %1 στο φάκελο WinMerge/Filters:
    %2.

en: Cannot copy filter template file to filter folder:
    %1
    
    Please make sure the folder exists and is writable.
el: Το πρότυπο αρχείο φίλτρου δεν είναι δυνατόν να αντιγραφεί στο φάκελο φίλτρων:
    %1
    
    Παρακαλώ βεβαιωθείτε ότι ο φάκελος υπάρχει και δεν έχει την ιδιότητα "Μόνο για Ανάγνωση".

en: User's filter file folder is not defined!
    
    Please select filter folder in Options/System.
el: Ο φάκελος αρχείων φίλτρων δεν έχει ορισθεί από το χρήστη!
    
    Παρακαλώ επιλέξτε φάκελο αρχείων από Επιλογές/Σύστημα.

en: Failed to delete the filter file:
    %1
    
    Maybe the file is read-only?
el: Αποτυχία διαγραφής αρχείου φίλτρου:
    %1
    
    Μήπως το αρχείο έχει την ιδιότητα "Μόνο για Ανάγνωση";

en: Locate filter file to install
el: Εντοπισμός αρχείου φίλτρου προς εγκατάσταση

en: Installing filter file failed.
    
    Could not copy new filter file to filter folder.
el: Αποτυχία εγκαταστάσεως αρχείου φίλτρου.
    
    Η αντιγραφή του νέου αρχείου φίλτρου στο φάκελο φίλτρων ήταν αδύνατη.

en: Filter file already exists. Overwrite existing filter?
el: Το αρχείο φίλτρου υπάρχει ήδη. Αντικατάσταση του υπάρχοντος φίλτρου;

en: Regular expression
el: Τυποποιημένη Έκφραση

en: Filters were updated. Do you want to refresh all open folder compares?
    
    If you do not want to refresh all compares now you can select No and refresh compares later.
el: Τα φίλτρα ενημερώθηκαν. Επιθυμείτε να ανανεωθούν όλες οι ανοικτές συγκρίσεις φακέλων;
    
    Εάν δεν επιθυμείτε να ανανεωθούν όλες οι συγκρίσεις τώρα, μπορείτε να επιλέξετε Όχι και να ανανεώσετε τις συγκρίσεις αργότερα.

en: &Path to cleartool.exe :
el: &Διαδρομή του cleartool.exe :

en: &Path to SS.EXE :
el: &Διαδρομή του SS.EXE :

en: Folder Comparison Results
el: Αποτελέσματα Συγκρίσεως Φακέλων

en: File Comparison
el: Σύγκριση Αρχείων

en: Untitled left
el: Χωρίς τίτλο αριστερά

en: Untitled right
el: Χωρίς τίτλο δεξιά

en: Theirs File
el: Αρχείο Αυτών

en: Mine File
el: Αρχείο Δικό μου

en: Scanning files...
el: Ανάλυση Αρχείων...

en: Opening selection
el: Άνοιγμα επιλογής

en: Copying Left to Right
el: Αντιγραφή εξ Αριστερών προς τα Δεξιά

en: Copying Right to Left
el: Αντιγραφή εκ Δεξιών προς τα Αριστερά

en: Copying All to Left
el: Αντιγραφή όλων Αριστερά

en: Copying All to Right
el: Αντιγραφή όλων Δεξιά

en: Copying files...
el: Αντιγραφή αρχείων...

en: Deleting files...
el: Διαγραφή αρχείων...

en: Moving files...
el: Μετακίνηση αρχείων...

en: Creating the report...
el: Δημιουργία της αναφοράς...

en: Undoing the last operation...
el: Αναίρεση της τελευταίας λειτουργίας...

en: Redoing the previous operation...
el: Επανάληψη της τελευταίας λειτουργίας...

en: Ln: %s  Col: %d/%d  Ch: %d/%d  EOL: %s
el: Γρ.: %s  Στ.: %d/%d  Χαρ.: %d/%d  Χαρ. Τερμ.: %s

en: Line: %s
el: Γραμμή: %s

en: Ln: %s  Col: %d/%d  Ch: %d/%d
el: Γρ.: %s  Στ.: %d/%d  Χαρ.: %d/%d

en: Merge
el: Συγχώνευση

en: Difference %1 of %2
el: Διαφορά %1 από %2

en: %1 Differences Found
el: %1 Διαφορές βρέθηκαν

en: 1 Difference Found
el: 1 Διαφορά βρέθηκε

note: Abbreviation from "Read Only"
en: RO
el: ΜγΑ

en: Item %1 of %2
el: Αντικείμενο %1 από %2

en: Items: %1
el: Αντικείμενα: %1

en: Select two existing folders or files to compare
el: Επιλέξατε δύο υπάρχοντες φακέλους ή αρχεία προς σύγκριση

en: Folder Selection
el: Επιλογή Φακέλων

en: Select two folders or two files to compare.
el: Επιλέξατε δύο φακέλους ή αρχεία προς σύγκριση.

en: Left path is invalid!
el: Σφάλμα στη διαδρομή του αριστερού!

en: Right path is invalid!
el: Σφάλμα στη διαδρομή του δεξιού!

en: Both paths are invalid!
el: Σφάλμα σε αμφότερες τις διαδρομές!

en: Choose two files to enable unpacker selection.
el: Επιλέξατε δύο αρχεία ώστε να ενεργοποιηθεί η επιλογή αποσυμπιεστικού.

en: Cannot compare file and folder!
el: Η σύγκριση αρχείου και φακέλου δεν είναι δυνατή!

en: File not found: %1
el: Το αρχείο δε βρέθηκε: %1

en: File not unpacked: %1
el: Το αρχείο δεν αποσυμπιέσθηκε: %1

en: Cannot open file
    %1
    
    %2
el: Το άνοιγμα του αρχείου είναι αδύνατο
    %1
    
    %2

en: Failed to parse conflict file.
el: Αποτυχία αναλύσεως αρχείου διενέξεων.

en: The file
    %1
    is not a conflict file.
el: Το αρχείο
    %1
    δεν είναι αρχείο διενέξεων.

en: Save As
el: Αποθήκευση Ως

en: Save changes to %1?
el: Αποθήκευση μεταβολών στο %1;

en: %1 is marked read-only. Would you like to override the read-only file ? (No to save as new filename.)
el: Το %1 έχει την ιδιότητα "Μόνο για Ανάγνωση". Θα θέλατε να αντικαταστήσετε το αρχείο; (Όχι για αποθήκευση ως διαφορετικό αρχείο.)

en: Error checking destination writeability
el: Σφάλμα κατά τον έλεγχο εγγραψιμότητας του προορισμού

en: Error backing up file
el: Αποτυχία δημιουργίας εφεδρικού αρχείου

en: Unable to backup original file:
    %1
    
    Continue anyway?
el: Η δημιουργία εφεδρικού αντιγράφου του αρχικού αρχείου είναι αδύνατη:
    %1
    
    Συνέχεια ως έχει;

en: Saving file failed.
    %1
    %2
    Do you want to:
    	-use a different filename (Press Ok)
    	-abort the current operation (Press Cancel)?
el: Αποτυχία αποθηκεύσεως αρχείου.
    %1
    %2
    Επιθυμείτε να:
    	-χρησιμοποιήσετε ένα διαφορετικό όνομα (Πιέστε ΟΚ)
    	-ματαιώσετε την τρέχουσα ενέργεια (Πιέστε Άκυρο);

en: Plugin '%2' cannot pack your changes to the left file back into '%1'.
    
    The original file will not be changed.
    
    Do you want to save the unpacked version to another file?
el: Το άρθρωμα '%2' δεν είναι δυνατόν να επανασυμπιέσει τις μεταβολές σας στο αριστερό αρχείο, στο '%1'.
    
    Το αρχικό αρχείο δε θα μεταβληθεί.
    
    Επιθυμείτε να αποθηκεύσετε το αποσυμπιεσμένο αρχείο ως διαφορετικό αρχείο;

en: Plugin '%2' cannot pack your changes to the right file back into '%1'.
    
    The original file will not be changed.
    
    Do you want to save the unpacked version to another file?
el: Το άρθρωμα '%2' δεν είναι δυνατόν να επανασυμπιέσει τις μεταβολές σας στο δεξιό αρχείο, στο '%1'.
    
    Το αρχικό αρχείο δε θα μεταβληθεί.
    
    Επιθυμείτε να αποθηκεύσετε το αποσυμπιεσμένο αρχείο ως διαφορετικό αρχείο;

en: Another application has updated file
    %1
    since WinMerge loaded it.
    
    Overwrite changed file?
el: Κάποια άλλη εφαρμογή ενημέρωσε το αρχείο
    %1
    από όταν ανοίχθηκε από το WinMerge.
    
    Αντικατάσταση μεταβληθέντος αρχείου?

en: %1
    is marked read-only. Would you like to override the read-only item?
el: Το %1
    έχει την ιδιότητα "Μόνο για Ανάγνωση". Επιθυμείτε να αντικαταστήσετε το αρχείο;

en: Another application has updated file
    %1
    since WinMerge scanned it last time.
    
    If you want to refresh files close current file compare and load files again.
el: Κάποια άλλη εφαρμογή ενημέρωσε το αρχείο
    %1
    από όταν εξετάσθηκε για τελευταία φορά από το WinMerge.
    
    Εάν επιθυμείτε να ανανεώσετε τα αρχεία, κλείστε την τρέχουσα σύγκριση αρχείων και ανοίξτε ξανά τα αρχεία.

en: Save Left File As
el: Αποθήκευση Αριστερού Αρχείου Ως

en: Save Right File As
el: Αποθήκευση Δεξιού Αρχείου Ως

en: Cannot merge differences when documents are not in synch.
    
    Refresh documents before continuing.
el: Η συγχώνευση των διαφορών είναι αδύνατη όταν τα αρχεία δεν είναι συγχρονισμένα.
    
    Ανανεώστε τα αρχεία πριν συνεχίσετε.

en: You must specify a SourceSafe project path in order to continue (ie:  $/MyProject)
el: Πρέπει να ορίσετε μία διαδρομή έργου του SourceSafe ώστε να συνεχίσετε (δηλ. $/ΤοΈργομου)

en: Checkout files from VSS...
el: Έλεγχος κ΄ Έξοδος από το VSS...

en: Versioning System returned an error while attempting to check out the file.  Unable to continue...
el: Το Σύστημα Διαχειρίσεως Εκδόσεων ανέφερε σφάλμα κατά τον έλεγχο κ΄ έξοδο του αρχείου. Η συνέχεια είναι αδύνατη...

en: Error executing versioning system command.
el: Σφάλμα κατά την εκτέλεση εντολής του συστήματος διαχειρίσεως εκδόσεων.

en: The VSS Working Folder and the location of the current file do not match. Continue?
el: Ο φάκελος εργασίας του VSS και η θέση του τρέχοντος αρχείου δεν είναι σε συμφωνία. Συνέχεια;

en: No VSS database(s) found!
el: Δε βρέθηκαν βάσεις δεδομένων του VSS!

en: Error from VSS:
el: Σφάλμα του  VSS:

en: Versioning System returned an error while attempting to check in the file.
     Please, check config spec of used view.
     Undo checkout operation?
el: Το Σύστημα Διαχειρίσεως Εκδόσεων ανέφερε σφάλμα κατά τον έλεγχο ανοίγματος του αρχείου.
     Παρακαλώ, ελέγξτε προδιαγραφές ρυθμίσεων της χρησιμοποιουμένης επισκοπήσεως.
     Αναίρεση ενεργείας ελέγχου κ΄ εξόδου;

en: Versioning System returned an error while attempting to undo checkout the file.
     Please, check config spec of used view.
el: Το Σύστημα Διαχειρίσεως Εκδόσεων ανέφερε σφάλμα κατά την αναίρεση ελέγχου κ΄ εξόδου του αρχείου.
     Παρακαλώ, ελέγξτε προδιαγραφές ρυθμίσεων της χρησιμοποιουμένης επισκοπήσεως.

en: None
el: Χωρίς

en: Visual SourceSafe (less than 5.0)
el: Visual SourceSafe (έκδοση προ της 5.0)

en: Visual SourceSafe (5.0 and above)
el: Visual SourceSafe (έκδοση 5.0 και μεταγενέστερο)

en: Break at whitespace
el: Στάση στα κενά

en: Break at whitespace or punctuation
el: Στάση στα κενά ή στα σημεία στίξεως

en: Copy selected item to named directory
el: Αντιγραφή επιλεγμένου στοιχείου στον κατονομαζόμενο φάκελο

en: Copy selected item to custom directory
el: Αντιγραφή επιλεγμένου στοιχείου στον προτιμώμενο φάκελο

en: Delete selected item on left
el: Διαγραφή επιλεγμένου στοιχείου αριστερά

en: Delete selected item on right
el: Διαγραφή επιλεγμένου στοιχείου δεξιά

en: Delete selected item(s) on both sides
el: Διαγραφή επιλεγμένου(-ων) στοιχείου(-ων) σε αμφότερες τις πλευρές

en: Hide selected item(s) (on the fly filter)
el: Απόκρυψη επιλεγμένου(-ων) αντικειμένου(-ων) (άμεσο φίλτρο)

en: Rename selected item on both sides
el: Μετονομασία επιλεγμένου αντικειμένου σε αμφότερες τις πλευρές

en: Right to Left (%1)
el: Δεξιό στο Αριστερό (%1)

en: Left to Right (%1)
el: Αριστερό στο Δεξιό (%1)

en: Right to Left (%1 of %2)
el: Δεξιό στο Αριστερό (%1 από %2)

en: Left to Right (%1 of %2)
el: Αριστερό στο Δεξιό (%1 από %2)

en: Left to... (%1)
el: Αριστερό στο... (%1)

en: Right to... (%1)
el: Δεξιό στο... (%1)

en: Left to... (%1 of %2)
el: Αριστερό στο... (%1 από %2)

en: Right to... (%1 of %2)
el: Δεξιό στο... (%1 από %2)

en: Left (%1)
el: Αριστερό (%1)

en: Right (%1)
el: Δεξιό (%1)

en: Both (%1)
el: Αμφότερα (%1)

en: Left (%1 of %2)
el: Αριστερό (%1 από %2)

en: Right (%1 of %2)
el: Δεξιό (%1 από %2)

en: Both (%1 of %2)
el: Αμφότερα (%1από %2)

en: Select destination folder
el: Επιλογή φακέλου προορισμού

en: Left side - select destination folder:
el: Αριστερή πλευρά - επιλογή φακέλου προορισμού:

en: Right side - select destination folder:
el: Δεξιά πλευρά - επιλογή φακέλου προορισμού:

en: (%1 Files Affected)
el: (%1 Αρχεία Μεταβλήθηκαν)

en: (%1 of %2 Files Affected)
el: (%1 από %2 Αρχεία Μεταβλήθηκαν)

en: Are you sure you want to delete
    
    %1 ?
el: Είσθε βέβαιοι ότι επιθυμείτε να διαγράψετε το
    
    %1 ;

en: Are you sure you want to copy:
el: Είσθε βέβαιοι ότι επιθυμείτε να αντιγράψετε:

en: Are you sure you want to copy %d items:
el: Είσθε βέβαιοι ότι επιθυμείτε να αντιγράψετε %d αντικείμενα:

en: Operation aborted!
    
    Folder contents at disks has changed, path
    %1
    was not found.
    
    Please refresh the compare.
el: Η ενέργεια ματαιώθηκε!
    
    Τα περιεχόμενα των φακέλων στους δίσκους έχουν μεταβληθεί, η διαδρομή
    %1
    δε βρέθηκε.
    
    Παρακαλώ ανανεώστε τη σύγκριση.

en: Are you sure you want to move:
el: Είσθε βέβαιος ότι επιθυμείτε να μετακινήσετε:

en: Are you sure you want to move %d items:
el: Είσθε βέβαιος ότι επιθυμείτε να μετακινήσετε %d αντικείμενα:

en: Confirm Move
el: Επιβεβαιώσατε Μετακίνηση

en: Open left file
el: Άνοιγμα αριστερού αρχείου

en: Open the left file to external editor
el: Άνοιγμα του αριστερού αρχείου με άλλη εφαρμογή

en: Open left file with ...
el: Άνοιγμα αριστερού αρχείου με...

en: Open right file
el: Άνοιγμα δεξιού αρχείου

en: Open the right file to external editor
el: Άνοιγμα του δεξιού αρχείου με άλλη εφαρμογή

en: Open right file with...
el: Άνοιγμα δεξιού αρχείου με...

en: Failed to execute external editor: %1
el: Αποτυχία κατά το άνοιγμα άλλης εφαρμογής: %1

en: Unknown extension on external editor: %1
el: Άγνωστη επέκταση άλλης εφαρμογής: %1

en: Copy filenames to clipboard
el: Αντιγραφή των ονομάτων αρχείων στο πρόχειρο

en: Copy left side pathnames to clipboard
el: Αντιγραφή διαδρομών αριστερής πλευράς στο πρόχειρο

en: Copy right side pathnames to clipboard
el: Αντιγραφή διαδρομών δεξιάς πλευράς στο πρόχειρο

en: Copy both sides pathnames to clipboard
el: Αντιγραφή διαδρομών αμφοτέρων των πλευρών στο πρόχειρο

en: Unknown archive format
el: Άγνωστη μορφή συμπιεσμένου αρχείου

en: Add items from left side to archive
el: Προσθήκη αντικειμένων από αριστερή πλευρά σε συμπιεσμένο αρχείο

en: Add items from right side to archive
el: Προσθήκη αντικειμένων από δεξιά πλευρά σε συμπιεσμένο αρχείο

en: Add items from both sides to archive
el: Προσθήκη αντικειμένων από αμφότερες τις πλευρές σε συμπιεσμένο αρχείο

en: Add different items to archive (both sides)
el: Προσθήκη διαφορετικών αντικειμένων στο συμπιεσμένο αρχείο (αμφότερες οι πλευρές)

en: Move selected file on left to custom directory
el: Μετακίνηση επιλεγμένου αρχείου στα αριστερά σε προτιμώμενο φάκελο

en: Move selected file on right to custom directory
el: Μετακίνηση επιλεγμένου αρχείου στα δεξιά σε προτιμώμενο φάκελο

en: Filename
el: Όνομα Αρχείου

en: Folder
el: Φάκελος

en: Comparison result
el: Αποτέλεσμα Συγκρίσεως

en: Left Date
el: Ημερομηνία Αριστερού

en: Right Date
el: Ημερομηνία Δεξιού

en: Extension
el: Επέκταση

en: Left Size
el: Μέγεθος Αριστερού

en: Right Size
el: Μέγεθος Δεξιού

en: Right Size (Short)
el: Μέγεθος Δεξιού (Σύντομο)

en: Left Size (Short)
el: Μέγεθος Αριστερού (Σύντομο)

en: Left Creation Time
el: Χρόνος Δημιουργίας Αριστερού

en: Right Creation Time
el: Χρόνος Δημιουργίας Δεξιού

en: Newer File
el: Νεώτερο Αρχείο

en: Left File Version
el: Έκδοση Αριστερού Αρχείου

en: Right File Version
el: Έκδοση Δεξιού Αρχείου

en: Short Result
el: Σύντομο Αποτέλεσμα

en: Left Attributes
el: Ιδιότητες Αριστερού

en: Right Attributes
el: Ιδιότητες Δεξιού

en: Left EOL
el: Χαρακτήρας Τερματισμού Αριστερού

en: Right EOL
el: Χαρακτήρας Τερματισμού Δεξιού

en: Left Encoding
el: Κωδικοσελίδα Αριστερού

en: Right Encoding
el: Κωδικοσελίδα Δεξιού

en: Ignored Diff.
el: Αγνοηθείσα Διαφορά.

en: Differences
el: Διαφορές

en: Binary
el: Δυαδικό

en: Unable to compare files
el: Η σύγκριση των αρχείων είναι αδύνατη

en: Item aborted
el: Το αντικείμενο ματαιώθηκε

en: File skipped
el: Το αρχείο παρελείφθη

en: Folder skipped
el: Ο φάκελος παρελείφθη

en: Left only: %1
el: Αριστερά μόνο: %1

en: Right only: %1
el: Δεξιά μόνο: %1

en: Binary files are identical
el: Τα δυαδικά αρχεία είναι πανομοιότυπα

en: Binary files are different
el: Τα δυαδικά αρχεία είναι διαφορετικά

en: Files are different
el: Τα αρχεία είναι διαφορετικά

en: Left Only
el: Αριστερά μόνο

en: Right Only
el: Δεξιά μόνο

en: Error
el: Σφάλμα

en: Elapsed time: %ld ms
el: Παρελθών χρόνος: %ld ms

en: 1 item selected
el: 1 αντικείμενο επιλεγμένο

en: %1 items selected
el: %1 αντικείμενα επιλεγμένα

en: Filename or folder name.
el: Όνομα αρχείου ή όνομα φακέλου.

en: Subfolder name when subfolders are included.
el: Όνομα υποφακέλου όταν οι υποφάκελοι περιλαμβάνονται.

en: Comparison result, long form.
el: Αποτέλεσμα συγκρίσεως, πλήρης ανάπτυξη

en: Left side modification date.
el: Ημερομηνία τροποποιήσεως αριστερής πλευράς.

en: Right side modification date.
el: Ημερομηνία τροποποιήσεως δεξιάς πλευράς.

en: File's extension.
el: Επέκταση αρχείου.

en: Left file size in bytes.
el: Μέγεθος αριστερού αρχείου σε byte.

en: Right file size in bytes.
el: Μέγεθος δεξιού αρχείου σε byte.

en: Left file size abbreviated.
el: Μέγεθος αριστερού αρχείου συντομευμένο.

en: Right file size abbreviated.
el: Μέγεθος δεξιού αρχείου συντομευμένο.

en: Left side creation time.
el: Χρόνος δημιουργίας αριστερής πλευράς.

en: Right side creation time.
el: Χρόνος δημιουργίας δεξιάς πλευράς.

en: Tells which side has newer modification date.
el: Πληροφορεί ποια πλευρά έχει την πλέον πρόσφατη ημερομηνία τροποποιήσεως.

en: Left side file version, only for some filetypes.
el: Έκδοση αρχείου αριστερής πλευράς, μόνο για ορισμένους τύπους αρχείων.

en: Right side file version, only for some filetypes.
el: Έκδοση αρχείου δεξιάς πλευράς, μόνο για ορισμένους τύπους αρχείων.

en: Short comparison result.
el: Βραχύ αποτέλεσμα συγκρίσεως.

en: Left side attributes.
el: Ιδιότητες αριστερής πλευράς.

en: Right side attributes.
el: Ιδιότητες δεξιάς πλευράς.

en: Left side file EOL type
el: Τύπος χαρακτήρα τερματισμού αριστερής πλευράς

en: Right side file EOL type
el: Τύπος χαρακτήρα τερματισμού δεξιάς πλευράς

en: Left side encoding.
el: Κωδικοσελίδα αριστερής πλευράς.

en: Right side encoding.
el: Κωδικοσελίδα δεξιάς πλευράς.

en: Number of ignored differences in file. These differences are ignored by WinMerge and cannot be merged.
el: Αριθμός αγνοηθεισών διαφορών στο αρχείο. Αυτές οι διαφορές αγνοούνται από το WinMerge και δεν είναι δυνατόν να συγχωνευθούν.

en: Number of differences in file. This number does not include ignored differences.
el: Αριθμός διαφορών στο αρχείο. Αυτός ο αριθμός δεν περιλαμβάνει αγνοηθείσες διαφορές.

en: Shows an asterisk (*) if the file is binary.
el: Εμφανίζει έναν αστερίσκο (*) εάν το αρχείο είναι δυαδικό.

en: Compare %1 with %2
el: Σύγκριση %1 με %2

en: Comma-separated list
el: Κατάλογος με κόμμα ως χαρακτήρα διαχωρισμού

en: Tab-separated list
el: Κατάλογος με στηλοθέτη ως χαρακτήρα διαχωρισμού

en: Simple HTML
el: Απλό HTML

en: Simple XML
el: Απλό XML

en: The report file already exists. Do you want to overwrite existing file?
el: Το αρχείο αναφοράς αποτελεσμάτων υπάρχει ήδη. Επιθυμείτε να αντικαταστήσετε το υπάρχον αρχείο;

en: Error creating the report:
    %1
el: Σφάλμα κατά τη δημιουργία της αναφοράς αποτελεσμάτων:
    %1

en: The report has been created successfully.
el: Η αναφορά αποτελεσμάτων δημιουργήθηκε επιτυχώς.

en: The same file is opened in both panels.
el: Το ίδιο αρχείο ανοίχθηκε σε αμφότερα τα πεδία.

en: The selected files are identical.
el: Τα επιλεγμένα αρχεία είναι πανομοιότυπα.

en: An error occurred while comparing the files.
el: Παρουσιάσθηκε κάποιο σφάλμα κατά τη σύγκριση των αρχείων.

en: Temporary files could not be created. Check your temporary path settings.
el: Η δημιουργία προσωρινών αρχείων δεν ήταν δυνατή. Ελέγξτε τις ρυθμίσεις σας τις σχετικές με την προσωρινή διαδρομή.

en: These files use different carriage return types.
    
    Do you want to treat all carriage return types as equivalent for this comparison?
    
    Note: If you always want to treat all carriage return types as equivalent, set the option 'Ignore carriage return differences..' in the Compare tab of the options dialog (available under Edit/Options).
el: Αυτά τα αρχεία χρησιμοποιούν διαφορετικό χαρακτήρα τερματισμού.
    
    Επιθυμείτε οι χαρακτήρες τερματισμού να θεωρηθούν ισοδύναμοι κατά την τρέχουσα σύγκριση;
    
    Σημείωση: Εάν επιθυμείτε οι χαρακτήρες τερματισμού να θεωρούνται πάντοτε ισοδύναμοι, ενεργοποιείστε την επιλογή "Διαφορές χαρακτήρων τερματισμού (Win/Unix/Mac) να αγνοούνται..." στην καρτέλα Σύγκριση του διαλόγου επιλογών (εμφανίζεται με την επιλογή Επεξεργασία/Επιλογές).

en: The EOL are of different types (Windows/Unix/Mac) in the file '%1'.
     With the current options, they will be unified to the main type.
     Do you want to change the options and preserve the different EOL ?
el: Οι χαρακτήρες τερματισμού είναι διαφορετικών τύπων (Win/Unix/Mac) στο αρχείο '%1'.
     Με τις ισχύουσες επιλογές, θα μετατραπούν στον κύριο τύπο.
     Επιθυμείτε να αλλάξετε τις επιλογές και να διατηρήσετε τους διαφορετικούς χαρακτήρες τερματισμού;

en: An error occurred while prediffing the file '%1' with the plugin '%2'. The prediffing is not applied any more.
el: Παρουσιάσθηκε σφάλμα κατά την προεπεξεργασία διαφορών του αρχείου '%1' με το άρθρωμα '%2'. Η προεπεξεργασία διαφορών θα παύσει να εφαρμόζεται.

en: The selected folder is invalid.
el: Ο επιλεγμένος φάκελος δεν είναι έγκυρος.

en: Cannot open a binary file to editor.
el: Το άνοιγμα δυαδικού αρχείου στο πεδίο επεξεργασίας δεν είναι δυνατόν.

en: The folder exists only in other side and cannot be opened.
    
    Do you want to create a matching folder:
    %1
    to the other side and open these folders?
el: Ο φάκελος υπάρχει μόνο στην άλλη πλευρά και δεν είναι δυνατόν να ανοιχθεί.
    
    Επιθυμείτε να δημιουργήσετε έναν αντίστοιχο φάκελο:
    %1
    στην άλλη πλευρά και να ανοίξετε αυτούς τους φακέλους;

en: Different codepages found in left (cp%d) and right (cp%d) files. 
    Displaying each file in its codepage will give a better display but merging/copying will be dangerous.
    Would you like to treat both files as being in the default windows codepage (recommended)?
el: Διαφορετικές κωδικοσελίδες ανιχνεύθηκαν στον αριστερό (cp%d) και στο δεξιό (cp%d) φάκελο. 
    Η εμφάνιση κάθε φακέλου με τη δική του κωδικοσελίδα θα έχει εμφανισιακά καλύτερα αποτελέσματα αλλά η συγχώνευση/αντιγραφή θα είναι επικίνδυνη.
    Επιθυμείτε να θεωρηθεί ότι αμφότερα τα αρχεία χρησιμοποιούν την προκαθορισμένη κωδικοσελίδα του windows (συνιστάται);

en: Warning: Files use different encodings, left=%s and right=%s, and merging may lead to information loss.
el: Προσοχή: Τα αρχεία χρησιμοποιούν διαφορετικές κωδικοσελίδες, αριστερό=%s και δεξιό=%s, και η συγχώνευση ενδέχεται να οδηγήσει σε απώλεια πληροφοριών.

en: Information lost due to encoding errors: both files
el: Απώλεια πληροφοριών λόγω σφαλμάτος κωδικοσελίδας: αμφότερα τα αρχεία

en: Information lost due to encoding errors: right file
el: Απώλεια πληροφοριών λόγω σφαλμάτος κωδικοσελίδας: δεξιό αρχείο

en: Information lost due to encoding errors: left file
el: Απώλεια πληροφοριών λόγω σφαλμάτος κωδικοσελίδας: αριστερό αρχείο

en: No difference
el: Χωρίς διαφορά

en: Line difference
el: Διαφορά γραμμής

en: Replaced %1 string(s).
el: Αντικαταστάθηκαν %1 ακολουθίες χαρακτήρων.

en: Cannot find string "%s"
el: Η ακολουθία χαρακτήρων "%s" δεν είναι δυνατόν να βρεθεί

en: Copy Full Path
el: Αντιγραφή πλήρους Διαδρομής

en: Copy Filename
el: Αντιγραφή Ονόματος Αρχείου

en: Location Pane
el: Πεδίο Εντοπισμού

en: Diff Pane
el: Πεδίο Διαφορών

en: Patch file successfully written.
el: Η εγγραφή του αρχείου patch ολοκληρώθηκε επιτυχώς.

en: 1. item is not found or is directory!
el: 1. το αντικείμενο δε βρέθηκε ή είναι φάκελος!

en: 2. item is not found or is directory!
el: 2. το αντικείμενο δε βρέθηκε ή είναι φάκελος!

en: The patch file already exists. Do you want to overwrite it?
el: Το αρχείο patch υπάρχει ήδη. Επιθυμείτε να το αντικαταστήσετε;

en: [%1 files selected]
el: [%1 επιλεγμένα αρχεία]

en: Normal
el: Κανονικό

en: Context
el: Με περιβάλλον κείμενο

en: Unified
el: Ενοποιημένο

en: Could not write to file %1.
el: Η εγγραφή στο αρχείο %1 δεν ήταν δυνατή.

en: The specified output path is not an absolute path: %1
el: Η ορισθείσα διαδρομή εξόδου δεν είναι απόλυτη διαδρομή: %1

en: Specify an output file
el: Ορίσατε ένα αρχείο εξόδου

en: Cannot create a patch file from binary files.
el: Η δημιουργία αρχείου patch από δυαδικά αρχεία δεν είναι δυνατή.

en: Cannot create a patch file from directories.
el: Η δημιουργία αρχείου patch από φακέλους δεν είναι δυνατή.

en: Please save all files first.
    
    Creating a patch requires that there are no unsaved changes in files.
el: Παρακαλώ αποθηκεύσατε πρώτα όλα τα αρχεία.
    
    Η δημιουργία patch απαιτεί να μην υπάρχουν σε αρχεία αλλαγές οι οποίες δεν έχουν αποθηκευθεί.

en: Folder does not exist.
el: Ο φάκελος δεν υπάρχει.

en: Current directory comparison results will be cleared.
el: Τα αποτελέσματα της τρέχουσας συγκρίσεως θα διαγραφούν.

en: Archive support is not enabled.
    All needed components (7-zip and/or Merge7z*.dll) for archive support cannot be found.
    See manual for more info about archive support and how to enable it.
el: Η υποστήριξη συμπιεσμένων αρχείων δεν είναι ενεργοποιημένη.
    Δεν είναι δυνατόν να βρεθούν όλα τα απαραίτητα στοιχεία (το 7-zip και/ή το Merge7z*.dll) για την υποστήριξη συμπιεσμένων αρχείων.
    Δείτε στο εγχειρίδιο για περισσότερες πληροφορίες σχετικά με την υποστήριξη συμπιεσμένων αρχείων και με τον τρόπο ενεργοποιήσεως αυτής.

en: 
    Note: 7-Zip integration is disabled in WinMerge settings.
el: 
    Σημείωση: Η ενσωμάτωση του 7-Zip είναι απενεργοποιημένη στις ρυθμίσεις του WinMerge.

en: 
    Note: 7-Zip integration is restricted to standalone operation in WinMerge settings.
el: 
    Σημείωση: Η ενσωμάτωση του 7-Zip είναι περιορισμένη σε αυτόνομη λειτουργία στις ρυθμίσεις του WinMerge.

en: Select file for export
el: Επιλέξατε αρχείο προς εξαγωγή

en: Select file for import
el: Επιλέξατε αρχείο προς εισαγωγή

en: Options imported from the file.
el: Οι ρυθμίσεις εισήχθησαν από το αρχείο.

en: Options exported to the file.
el: Οι ρυθμίσεις εξήχθησαν στο αρχείο.

en: Failed to import options from the file.
el: Αποτυχία εισαγωγής ρυθμίσεων από το αρχείο.

en: Failed to write options to the file.
el: Αποτυχία εγγραφής ρυθμίσεων στο αρχείο.

en: You are about to close several compare windows.
    
    Do you want to continue?
el: Πρόκειται να κλείσετε περισσότερα από ένα παράθυρα συγκρίσεως.
    
    Επιθυμείτε να συνεχίσετε;

en: Regular expression error
el: Σφάλμα τυποποιημένων εκφράσεων

en: No match
el: Ουδεμία αντιστοιχία

en: Invalid regular expression
el: Εσφαλμένη τυποποιημένη έκφραση

en: Invalid collation character
el: Σφάλμα συγκριτικού (συνδετικού;) χαρακτήρα

en: Invalid character class name
el: Σφάλμα στο όνομα κατηγορίας χαρακτήρων

en: Trailing backslash
el: Κάθετος στο τέλος της διαδρομής

en: Invalid back reference
el: Σφάλμα ομαδοποιημένου στοιχείου τυποποιημένης εκφράσεως

en: Unmatched [ or [^
el: Ορφανή [ or [^

en: Unmatched ( or \(
el: Ορφανή ( ή \(

en: Unmatched \{
el: Ορφανή \{

en: Invalid content of \{\}
el: Σφάλμα στο περιεχόμενο των \{\}

en: Invalid range end
el: Σφάλμα τέλους ακολουθίας

en: Out of memory
el: Δεν υπάρχει διαθέσιμη μνήμη

en: Invalid preceding regular expression
el: Σφάλμα στην προηγουμένη τυποποιημένη έκφραση

en: Premature end of regular expression
el: Πρόωρος τερματισμός τυποποιημένης εκφράσεως

en: Regular expression too big
el: Η Τυποποιημένη Έκφραση είναι πολύ μεγάλη

en: Unmatched ) or \)
el: Ορφανή ) ή \)

en: Western European
el: Δυτικοευρωπαϊκό

en: Eastern European
el: Ανατολικοευρωπαϊκό

en: East Asian
el: Ανατολικής Ασίας

en: SE & SW Asian
el: ΝΑ & ΝΔ Ασίας

en: Middle Eastern
el: Μέσης Ανατολής

en: Not applicable
el: Άνευ Νοήματος

en: IBM EBCDIC Cyrillic
el: Κυριλλικό IBM EBCDIC

en: MS-DOS Latin US
el: Λατινικό ΗΠΑ MS-DOS

en: MS-DOS Arabic
el: Αραβικό MS-DOS

en: MS-DOS Greek
el: Ελληνικό MS-DOS

en: MS-DOS Baltic Rim
el: Βαλτικής Λεκάνης MS-DOS

en: MS-DOS Latin 1
el: Λατινικό 1 MS-DOS

en: MS-DOS Greek 1
el: Ελληνικό 2 MS-DOS

en: MS-DOS Latin 2
el: Λατινικό 2 MS-DOS

en: MS-DOS Cyrillic
el: Κυριλλικό MS-DOS

en: MS-DOS Turkish
el: Τουρκικό MS-DOS

en: MS-DOS Portuguese
el: Πορτογαλικό MS-DOS

en: MS-DOS Icelandic
el: Ισλανδικό MS-DOS

en: MS-DOS Hebrew
el: Εβραϊκό MS-DOS

en: MS-DOS French Canada
el: Γαλλικό Καναδά MS-DOS

en: MS-DOS Nordic
el: Βορειοευρωπαϊκό MS-DOS

en: MS-DOS Cyrillic CIS 1
el: Κυριλλικό CIS 1 MS-DOS

en: MS-DOS Greek 2
el: Ελληνικό 2 MS-DOS

en: Windows Thai
el: Ταϊλανδικό Windows

en: Windows Japanese
el: Ιαπωνικό Windows

en: Windows Simplified Chinese
el: Κινεζικό Απλοποιημένο Windows

en: Windows Korean
el: Κορεατικό Windows

en: Windows Traditional Chinese
el: Κινεζικό Παραδοσιακό Windows

en: Windows Latin 2
el: Λατινικό 2 Windows

en: Windows Cyrillic (Slavic)
el: Κυριλλικό Windows (Σλαυϊκό)

en: Windows Latin 1
el: Λατινικό 1 Windows

en: Windows Greek
el: Ελληνικό Windows

en: Windows Latin 5 (Turkish)
el: Λατινικό 5 Windows (Τουρκικό)

en: Windows Hebrew
el: Εβραϊκό Windows

en: Windows Arabic
el: Αραβικό Windows

en: Windows Baltic Rim
el: Βαλτικής Λεκάνης Windows

en: Windows Vietnamese
el: Βιετνάμ Windows

en: Macintosh Greek
el: Ελληνικά Macintosh

en: Macintosh Cyrillic
el: Κυριλλικό Macintosh

en: Macintosh Central Europe
el: Κεντρικής Ευρώπης Macintosh

en: Macintosh Turkish
el: Τουρκικά Macintosh

en: Approximates ISO-8859-2
el: Προσεγγίζει το ISO-8859-2

en: Approximates ISO-8859-1
el: Προσεγγίζει το ISO-8859-1

en: Approximates ISO-8859-7
el: Προσεγγίζει το ISO-8859-7

en: Approximates ISO-8859-9
el: Προσεγγίζει το ISO-8859-9

en: Approximates ISO-8859-8
el: Προσεγγίζει το ISO-8859-8

en: Mixed
el: Μικτό

en: Type
el: Τύπος

en: Unpacker
el: Αποσυμπιεστικό

en: Prediffer
el: Προεπεξεργαστής Διαφορών

en: Editor script
el: Μακροεντολές Επεξεργαστή Κειμένου

en: Save the left file
el: Αποθήκευση του αριστερού αρχείου

en: Save the right file
el: Αποθήκευση του δεξιού αρχείου

en: Save the left file with name...
el: Αποθήκευση του αριστερού αρχείου με όνομα...

en: Save the right file with name...
el: Αποθήκευση του δεξιού αρχείου με όνομα...

en: Change left side file/folder read-only status
el: Μεταβολή καταστάσεως "Μόνο προς Ανάγνωση" αριστερού αρχείου/φακέλου

en: Change right side file/folder read-only status
el: Μεταβολή καταστάσεως "Μόνο προς Ανάγνωση" δεξιού αρχείου/φακέλου

en: Convert EOL to Windows mode
el: Μετατροπή των χαρακτήρων τερματισμού σε τύπου Windows (CRLF)

en: Convert EOL to Unix mode
el: Μετατροπή των χαρακτήρων τερματισμού σε τύπου Unix (LF)

en: Convert EOL to Mac mode
el: Μετατροπή των χαρακτήρων τερματισμού σε τύπου Mac (CR)

en: Switch between editing and merging modes
el: Εναλλαγή μεταξύ λειτουργιών επεξεργασίας και συγχωνεύσεως

en: View and adjust file encoding properties
    File encoding properties
el: Εμφάνιση και ρύθμιση ιδιοτήτων κωδικοποιήσεως αρχείου
    Ιδιότητες κωδικοποιήσεως αρχείου

en: Open and resolve conflict file
el: Άνοιγμα και επίλυση αρχείου διενέξεων

en: Select difference area in the current line
    Difference in the Current Line
el: Επιλέξατε περιοχή διαφοράς στην τρέχουσα γραμμή
    Διαφορά στην τρέχουσα Γραμμή

en: Go to line or difference
    Go to (Ctrl+G)
el: Μετάβαση σε γραμμή ή διαφορά
    Μετάβαση (Ctrl+G)

en: Set program options
    Options
el: Ρύθμιση επιλογών της εφαρμογής
    Επιλογές

en: Refresh display
    Refresh (F5)
el: Ανανέωση Οθόνης
    Ανανέωση (F5)

en: Copy selected lines to clipboard adding linenumbers to line begin
el: Αντιγραφή επιλεγμένων γραμμών στο πρόχειρο μαζί με τους αριθμούς τους στην αρχή τους

en: Refresh selected items
el: Ανανέωση επιλεγμένων αντικειμένων

en: Toggle bookmark
el: Μεταβολή σημάνσεως

en: Go to next bookmark
el: Μετάβαση στην επομένη σήμανση

en: Go to previous bookmark
el: Μετάβαση στην προηγουμένη σήμανση

en: Clear all bookmarks
el: Κατάργηση όλων των σημάνσεων

en: Displays items that are exactly the same
    Show Identical Items
el: Εμφάνιση πανομοιοτύπων αντικειμένων
    Εμφάνιση Πανομοιοτύπων Αντικειμένων

en: Displays items that have differences
    Show Different Items
el: Εμφάνιση αντικειμένων με διαφορές
    Εμφάνιση Διαφορετικών Αντικειμένων

en: Displays items that exist in only on the left side
    Show Left Unique Items
el: Εμφάνιση αντικειμένων υπαρχόντων μόνο στην αριστερή πλευρά
    Εμφάνιση Ορφανών Αντικειμένων στα Αριστερά

en: Displays items that exist in only on the right side
    Show Right Unique Items
el: Εμφάνιση αντικειμένων υπαρχόντων μόνο στη δεξιά πλευρά
    Εμφάνιση Ορφανών Αντικειμένων στα Δεξιά

en: Displays binary files
    Show Binary Files
el: Εμφάνιση δυαδικών αρχείων
    Εμφάνιση Δυαδικών Αρχείων

en: Displays skipped items
    Show Skipped Items
el: Εμφάνιση παραλειφθέντων αντικειμένων
    Εμφάνιση Παραλειφθέντων Αντικειμένων

en: Select the font for the view
    Select View Font
el: Επιλογή γραμματοσειράς για την εμφάνιση
    Επιλογή Γραμματοσειράς Εμφανίσεως

en: Revert to using the default system font for view
    Default Font
el: Επιστροφή στη χρήση της προκαθορισμένης γραμματοσειράς συστήματος για την εμφάνισηΠροκαθορισμένη Γραμματοσειρά

en: Shows whitespace characters
el: Εμφανίζει χαρακτήρες διαστήματος

en: Toggle Diff Pane
el: Απόκρυψη/Εμφάνιση του Πεδίου Διαφορών

en: Location pane shows overall picture from files
el: Το πεδίο εντοπισμού εμφανίζει μία γενική εικόνα των αρχείων

en: Show folder compare statistics dialog
el: Εμφάνιση διαλόγου στατιστικών συγκρίσεως φακέλων

en: Select the current user interface language
    Language
el: Επιλογή της χρησιμοποιουμένης γλώσσας περιβάλλοντος εργασίας

en: Shows differences inside lines with different colors
    Show Line Difference
el: Επισημαίνει τις διαφορές εντός των γραμμών με διαφορετικούς χρωματισμούς
    Εμφάνιση Διαφορών Γραμμών

en: Swap the positions of the two panes
el: Αντιμετάθεση των δύο πεδίων

en: Shows line numbers
    Show Line Numbers
el: Εμφανίζει τους αριθμούς των γραμμών
    Εμφάνιση Αριθμήσεως Γραμμών

en: Enable word wrap
    Wrap Lines
el: Ενεργοποίηση αναδιπλώσεως κειμένου
    Αναδίπλωση Κειμένου

en: Shows selection margins for both panes
    Show Selection Margins
el: Εμφάνιση περιθωρίων επιλογής για αμφότερα τα πεδία
    Εμφάνιση Περιθωρίων Επιλογής

en: Increase text size
el: Αύξηση φαινομένου μεγέθους κειμένου

en: Decrease text size
el: Μείωση φαινομένου μεγέθους κειμένου

en: Reset text zoom to default size
el: Επαναφορά φαινομένου μεγέθους κειμένου στο προεπιλεγμένο

en: Scroll to the previous difference
    Previous Difference (Alt+Up)
el: Κύλιση στην προηγουμένη διαφορά
    Προηγουμένη Διαφορά (Alt+Up)

en: Scroll to the next difference
    Next Difference (Alt+Down)
el: Κύλιση στην επομένη διαφορά
    Επομένη Διαφορά (Alt+Down)

en: Scroll to the first difference
    First Difference (Alt+Home)
el: Κύλιση στην πρώτη διαφορά
    Πρώτη Διαφορά (Alt+Home)

en: Scroll to the current difference
    Current Difference (Alt+Enter)
el: Κύλιση στην τρέχουσα διαφορά
    Τρέχουσα Διαφορά (Alt+Enter)

en: Scroll to the last difference
    Last Difference (Alt+End)
el: Κύλιση στην τελευταία διαφορά
    Τελευταία Διαφορά (Alt+End)

en: Copy the selected text to the right file
    Copy Right (Alt+Right)
el: Αντιγραφή του επιλεγμένου κειμένου στο δεξιό Αρχείο
    Αντιγραφή Δεξιά (Alt+Right)

en: Copy the selected text to the left file
    Copy Left (Alt+Left)
el: Αντιγραφή του επιλεγμένου κειμένου στο αριστερό Αρχείο
    Αντιγραφή Αριστερά (Alt+Left)

en: Copy difference to right and advance to next
    Copy Right and Advance (Ctrl+Alt+Right)
el: Αντιγραφή διαφοράς δεξιά και μετάβαση σε επομένη
    Αντιγραφή Δεξιά και μετάβαση (Ctrl+Alt+Right)

en: Copy difference to left and advance to next
    Copy Left and Advance (Ctrl+Alt+Left)
el: Αντιγραφή διαφοράς αριστερά και μετάβαση σε επομένη
    Αντιγραφή Αριστερά και μετάβαση (Ctrl+Alt+Left)

en: Copy all differences to the right file
    All Right
el: Αντιγραφή όλων των διαφορών στο δεξιό αρχείο
    Όλα Δεξιά

en: Copy all differences to the left file
    All Left
el: Αντιγραφή διαφοράς δεξιά και μετάβαση σε επομένη
    Αντιγραφή Δεξιά και μετάβαση (Ctrl+Alt+Right)

en: Delete selected items from both directories
el: Διαγραφή επιλεγμένων αντικειμένων από αμφοτέρους τους φακέλους

en: Compare selected item (compare first item if multiple items selected)
el: Σύγκριση επιλεγμένου αντικειμένου (σύγκριση πρώτου αντικειμένου εάν έχουν επιλεγεί πολλά αντικείμενα)

en: Select and reorder directory compare columns
el: Επιλογή και αναδιάταξη στηλών συγκρίσεως φακέλων

en: Generate a patch-file
el: Δημιουργία αρχείου patch

en: Select and modify filters
el: Επιλογή και τροποποίηση φίλτρων

en: Generates a report from compare results
el: Δημιουργεί μία αναφορά αποτελεσμάτων συγκρίσεως

en: Shows a list of available plugins
el: Εμφανίζει έναν κατάλογο των διαθεσίμων αρθρωμάτων

en: The user selects the unpacker (no unpacking when comparing dir)
el: Ο χρήστης επιλέγει το αποσυμπιεστικό (χωρίς αποσυμπίεση κατά τη σύγκριση φακέλων)

en: The adapted unpacker is applied to both files (one file only needs the extension)
el: Το συνεργαζόμενο αποσυμπιεστικό ενεργεί σε αμφότερα τα αρχεία (μόνο ένα αρχείο χρειάζεται να έχει την επέκταση)

en: Select an unpacker to edit this file
el: Επιλέξατε ένα αποσυμπιεστικό για την επεξεργασία αυτού του αρχείου

en: No prediffer (normal)
el: Χωρίς προεπεξεργασία διαφορών (Κανονική Λειτουργία)

en: Suggested plugins
el: Προτεινόμενα Αρθρώματα

en: Other plugins
el: Άλλα αρθρώματα

en: Unload all plugins and reload them (for developers)
el: Αποσύνδεση όλων των αρθρωμάτων και επανασύνδεση αυτών (για προγραμματιστές)

en: Activates next visible file
    Activate next File
el: Ενεργοποιεί το επόμενο ορατό αρχείο
    Ενεργοποίηση του επομένου Αρχείου

en: Closes all open windows
el: Κλείνει όλα τα ανοικτά παράθυρα

en: Opens the WinMerge Help
    WinMerge Help
el: Ανοίγει το αρχείο βοηθείας του WinMerge
    Βοήθεια για το WinMerge

en: Outputs current WinMerge version info and configuration to text file
el: Δημιουργεί ένα αρχείο (απλού) κειμένου με πληροφορίες για την έκδοση και τις ρυθμίσεις του WinMerge

en: Display the GNU General Public License
el: Εμφάνιση της Γενικής Δημοσίας Αδείας του GNU

en: Private Build: %1
el: Ιδιωτική Μεταγλώττιση: %1

en: Opens the release notes document
    Release Notes
el: Ανοίγει το έγγραφο με τις σημειώσεις εκδόσεως
    Σημειώσεις Εκδόσεως

en: Opens the translations website
    Translations
el: Ανοίγει την ιστοσελίδα των μεταφράσεων
    Μεταφράσεις

en: Plugin Settings
el: Ρυθμίσεις Αρθρωμάτων

en: No prediffer
el: Χωρίς προεπεξεργασία διαφορών

en: Prediff if possible
el: Προεπεξεργασία διαφορών εί δυνατόν

en: WSH not found - .sct scripts disabled
el: Το Περιβάλλον Διερμηνείας Windows (WSH) δε βρέθηκε - η χρήση αρχείων δέσμης ενεργειών .sct είναι απενεργοποιημένη

en: <None>
el: <Ουδέν>

en: <Automatic>
el: <Αυτόματο>

en: Open the file with registered application
el: Άνοιγμα του αρχείου με την αντιστοιχισμένη εφαρμογή

en: Open the file with external editor
el: Άνοιγμα του αρχείου με άλλη εφαρμογή

en: Open the file with a particular program
el: Άνοιγμα του αρχείου με συγκεκριμένη εφαρμογή

en: Do not display moved blocks
el: Χωρίς επισήμανση μετακινηθέντων τμημάτων

en: Display all moved blocks
el: Επισήμανση πάντων των μετακινηθέντων τμημάτων

en: Display moved blocks only from current diff
el: Επισήμανση μετακινηθέντων τμημάτων μόνο από την τρέχουσα διαφορά

en: Go to diff under cursor
el: Μετάβαση στη διαφορά όπου βρίσκεται ο δρομέας

en: G&oto Diff %1 of %2
el: Μετάβαση στη &Διαφορά %1 από %2

en: G&oto Line %1
el: Μετά&βαση στη Γραμμή %1

en: Disabled
el: Απενεργοποιημένη

en: From file system
el: Από Αρχειοσύστημα

en: From MRU list
el: Από Κατάλογο προσφάτως χρησιμοποιηθέντων

en: No Highlighting
el: Χωρίς Χρωματισμό Κώδικα

en: Hide the toolbar
el: Απόκρυψη Γραμμής Εργαλείων

en: Show small toolbar
el: Εμφάνιση Μικρής Γραμμής Εργαλείων

en: Show big toolbar
el: Εμφάνιση Μεγάλης Γραμμής Εργαλείων
